+48 601 370 991

Usługi

Czy jesteś w pełni zadowolona/y ze swojego uśmiechu ? Jest coś co chciałabyś/chciałbyś w nim zmienić? Przyjdź i powiedz nam co chcesz zmienić a my powiemy Tobie jak to zrobić. Zadbamy o Twój uśmiech tak abyś mógł się uśmiechać w pełni i cieszyć się ze swojego uśmiechu. Wykonujemy pełen zakres usług także cokolwiek chcesz poprawić w swoim uśmiechu, my potrafimy to zrobić.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Poznań

Korzeń Twojego zęba został zainfekowany? Zaatakowała go próchnica? Musisz wiedzieć, że konieczne będzie wykonanie leczenia kanałowego pod mikroskopem, czyli tak zwanej endodoncji.

Trzeba wiedzieć, że atak próchnicy na korzeń zęba jest zaawansowanym stadium tej nieprzyjemnej choroby. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że niszczeje nie tylko ząb oraz jego korzeń, ponieważ wszelkie bakterie właśnie przez korzeń zęba przedostają się do krwiobiegu, a tym samym atakują cały organizm. To bardzo niekorzystna sytuacja przede wszystkim dla ludzkiego serca, ale także nerek, stawów i innych ważnych narządów w organizmie. Nie można bagatelizować problemu. W przypadku zainfekowania próchnicą korzenia zęba nasi specjaliści serdecznie zapraszają na leczenie kanałowe pod mikroskopem w Poznaniu!

Jak przebiega leczenie kanałowe?

1.

Diagnoza

Na samym, początku przede wszystkim należy postawić odpowiednią diagnozę. Trzeba wykonać profesjonalne zdjęcie RTG, dzięki któremu dentysta ma możliwość określenia przede wszystkim liczby zainfekowanych korzeni, a także ich szerokości, kształtu i tego, w jaki sposób kanały przebiegają wewnątrz każdego z nich.

Diagnoza
2.

Oczyszczenie korony zęba

Następnym krokiem jest przygotowanie korony zęba. Jest ona dokładnie oczyszczana przez lekarza z bakterii, wywołujących próchnicę. Reszta ścian zęba natomiast jest przygotowywana w taki sposób, by specjalista miał łatwy dostęp do wszystkich kanałów znajdujących się w korzeniu/ w korzeniach.

Oczyszczenie korony zęba
3.

Oczyszczenie kanałów zęba

Następnie odbywa się czyszczenie kanałów w zębie. Można tutaj wyróżnić trzy etapy. Pierwszym jest usunięcie miazgi zainfekowanej bakteriami znajdującymi się w kanałach, natomiast później konieczne jest zeskrobanie ich resztek ze ścianek kanału. Następnie należy pozbyć się nieusuniętych mechanicznie bakterii za pomocą środków chemicznych.

Oczyszczenie kanałów zęba
4.

Wypełnienie oczyszczonych kanałów w korzeniach

Ostatnim krokiem jest wypełnienie owych kanałów. Kiedy zostały one profesjonalnie oczyszczone, należy wprowadzić do nich odpowiedni preparat. Dzięki temu pacjent ma zapewnioną ochronę przed ponownymi atakami bakterii. Później odtwarza się kształt korony, a pacjent może udać się do domu.

Wypełnienie oczyszczonych kanałów w korzeniach

Najczęstsze pytania

1. Czy endodoncja jest bolesna?

Najczęściej pacjent przed zabiegiem zostaje znieczulony, przez co nie odczuje on żadnego bólu podczas leczenia kanałowego.

2. Jak długo trwa zabieg?

Wszystko jest zależne od stanu danego zęba, a także jego struktury korzeniowej oraz ich budowy (korzeni). Kiedy ząb posiada 3 korzenie, leczenie może zająć nawet dwie godziny. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre przypadki wymagają kilkukrotnych wizyt.

3. Dlaczego leczenie kanałowe jest kosztowne?

Leczenie kanałowe jest jednym z najbardziej zaawansowanych leczeń zęba. Na jego cenę mają wpływ m.in. następujące czynniki:

– nowoczesne leczenie kanałowe wymaga drogiego oprzyrządowania.

– w procesie leczenia korzeni używamy od kilku do kilkunastu specjalistycznych i bardzo precyzyjnych narzędzi renomowanych firm. Ich maksymalna żywotność to max. kilkukrotne użycie, jednak zdarza się, że zużywają się po jednorazowym użyciu.

– leczenie korzeni zajmuje min. 4 razy więcej czasu niż leczenie zęba, wymaga wykonania ok. 3 zdjęć rtg.

– w trakcie leczenie gabinet zużywa ok 20 różnych materiałów/preparatów.

4. Czy leczenie kanałowe gwarantuje sukces i utrzymanie zęba przez wiele lat?

Uzyskujemy sukces leczenia w ok.  96 % przypadków.  Jednak pomimo takiej skuteczności, przy leczeniu tak dużego poziomu zniszczenia zęba nie jesteśmy w stanie dać gwarancji efektu. Na długoczasowy efekt leczenia oprócz prawidłowo przeprowadzonego protokołu  postepowania zgodnego ze sztuka medyczną na efekt ma wpływ odporności organizmu, infekcje, stan zdrowia itp. Nasza odpowiedzialność sprowadza się do  prawidłowego, zgodnego ze sztuką medyczną procesu leczenia, za który bierzemy odpowiedzialność.

6. Czy nie lepiej usunąć ząb?

Pomimo małej, ale jednak możliwości niepowodzenia, podjęcie ryzyka leczenia i poniesienie jego kosztów jest według nas w pełni uzasadnione. Usunięcie zęba nie jest leczeniem, ten zabieg pozwala wyeliminować tylko ból. Skutkiem usunięcia zęba są dysfunkcje, które wpływają destrukcyjnie na sąsiadujące z luką zęby oraz na zęby przeciwstawne. Nawet po krótkich kilku latach obserwujemy destrukcyjne zmiany w kości i położeniu zębów sąsiadujących z luką. więcej informacji na temat konsekwencji nieuzupełnienia zęba

7. Czy jest alternatywa do leczenia kanałowego?

W uzasadnionych przypadkach, przy bardzo dużym poziomie zniszczenia zęba i korzeni rekomendujemy usunięcie korzenia i wprowadzenia w to miejsce sztucznego korzenia wykonanego z tytanu – implantu. Jednak warto podkreślić, że choć ten proces daje większą gwarancje sukcesu jest droższy o ok. 50- 150%.

8. Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem? Poznań

W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, leczenie kanałowe pod mikroskopem w Poznaniu jest znacznie bardziej precyzyjne, co przekłada się na zwiększoną skuteczność podejmowanych działań.

Specjalny mikroskop zamiast zazwyczaj wykorzystywanego, powiększającego lusterka umożliwia lekarzowi dostrzeżenie każdego zainfekowanego miejsca, które należy oczyścić, by zabieg przyniósł pożądane i trwałe efekty. Biorąc pod uwagę, że dentysta musi operować na polu wynoszącym nie więcej niż kilka milimetrów, jest to nieoceniona pomoc.

Powodem, dla którego ów zabieg owiany został złą sławą, jest fakt, że wiele osób doświadczyło jego wykonania za pomocą mniej skutecznej, tradycyjnej metody. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Poznaniu wykazuje prawie 100% skuteczności, za co odpowiada nie tylko profesjonalne oprzyrządowanie, ale również solidne przygotowanie i wykształcenie lekarzy, którzy je przeprowadzają.

Mimo dość wysokich kosztów takiego leczenia, dzięki jego skuteczności kwota do zapłaty jest jednorazowa, ponieważ ryzyko konieczności powtórzenia zabiegu pozostaje naprawdę niewielkie.

Profesjonalne leczenie kanałowe pod mikroskopem – Poznań

Decydując się na leczenie kanałowe pod mikroskopem w poznańskim gabinecie Dental, możesz liczyć na to, że zostanie ono przeprowadzone rzetelnie. Nasi lekarze zadbają o to, byś czuł się komfortowo w sali zabiegowej. Przestrzeń została dobrze wyposażona, a fotel przeznaczony dla pacjenta zapewnia pełną wygodę.

Podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem w Poznaniu korzystamy ze skutecznego znieczulenia, dlatego nie musisz się obawiać o silne dolegliwości bólowe. Zabieg wykona wykwalifikowany dentysta, posiadający w tym zakresie zarówno odpowiednie wykształcenie, jak i doświadczenie.

Profesjonalne leczenie kanałowe pod mikroskopem w Poznaniu w naszej klinice pozwoli Ci cieszyć się zdrowym oraz pięknym uśmiechem bez komplikacji. Zadbaj o niego już dzisiaj – skontaktuj się z nami i umów się wygodny dla Ciebie termin wizyty!

Jak długo trwa leczenie kanałowe?

Czas trwania leczenia jest uzależniony od rodzaju leczonego zęba, budowy korzeni i innych warunków panujących w jamie ustnej. Orientacyjnie leczenie kanałowe zęba, który ma 3 lub 4 korzenie (np. szóstka górna) może trwać ok. 2 godzin. Czasem proces leczenia wymaga większej liczby wizyt.

Najczęstsze pytania