+48 601 370 993

Usługi

Czy jesteś w pełni zadowolona/y ze swojego uśmiechu ? Jest coś co chciałabyś/chciałbyś w nim zmienić? Przyjdź i powiedz nam co chcesz zmienić a my powiemy Tobie jak to zrobić. Zadbamy o Twój uśmiech tak abyś mógł się uśmiechać w pełni i cieszyć się ze swojego uśmiechu. Wykonujemy pełen zakres usług także cokolwiek chcesz poprawić w swoim uśmiechu, my potrafimy to zrobić.

Implant, to sztuczny korzeń, który jest wprowadzany do kości w miejscu, w którym kiedyś był korzeń własnego zęba.

Biozgodny materiał, z którego jest wykonany implant korzenia – tytan, sprawia, że zrasta się on z kością  i stanowi stabilny filar do wykonania na nim nowego zęba. Zastosowanie implantów umożliwia uzupełnienie brakujących zębów bez żadnej ingerencji w zęby sąsiadujące z luką.

Należy jasno powiedzieć, że jest  to najlepsza technologia uzupełnienia brakujących zębów, w największym stopniu umożliwia uzyskanie:

1. Pięknego efektu estetycznego

2. Największej przewidywalności trwałości uzupełnienia

3. Komfortu funkcjonowania porównywalnego z własnymi zębami.

 

ZAPRASZAMY NA WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ

Etapy wprowadzenia implantu

Zabieg wprowadzenia implantu można opisać w trzech krokach:

1.

Planowanie, które polega na:

•   dokładnej analizie warunków zgryzowych
•   określeniu ilości kości
•   analiza stanu zdrowia pacjenta
•   usunięciu kamienia i osadu z pozostałych zębów

Planowanie, które polega na:
2.

Wprowadzenie implantu

zabieg trwa około 30-45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu, co sprawia, że jest w pełni bezbolesny.

Wprowadzenie implantu
3.

Odbudowa korony zęba

po zrośnięciu się implantu z kością (do kilku miesięcy) technik wykonuje w laboratorium koronę zęba. Jej kształt, głębia koloru i zdolność do odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb więcej informacji o koronach.

Odbudowa korony zęba

Najczęstsze pytania

 1.  Czy można wprowadzić implant natychmiast po usunięciu zęba?

W większości przypadków jest to możliwe. Każda jednak sytuacja wymaga dokładnej analizy sytuacji w jamie ustnej podczas wizyty konsultacyjnej.

2.  Jak trwałym rozwiązaniem jest implant?

Wprowadzony implant po kilku miesiącach trwale zrasta się z kością i staje się jej częścią. Przy prawidłowo zaplanowanym i wykonanym rozwiązaniu protetycznym, może on spełniać swoją funkcję tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość. Przy prawidłowej higienie i systematycznych (co 6-miesięcznych) wizytach w gabinecie może on służyć do końca życia. Pierwsze implanty wprowadzono 50 lat temu i do teraz z powodzeniem spełniają one swoją funkcję w jamie ustnej.

3.  Jakie są przeciwwskazania do wprowadzenia implantu?

Jakość materiałów i doświadczenie sprawia, że podejmujemy się leczenia coraz bardziej skomplikowanych przypadków. Liczba przeciwskazań jest bardzo krótka i sprowadza się raczej do listy, czynników zwiększających ryzyko niż będącymi jednoznacznymi przeciwskazaniami.

4.  Jaki jest odsetek niepowodzeń?

Jest to obecnie chyba najlepiej udokumentowana i wszechstronnie przebadana metoda uzupełnienia brakujących zębów. Jej skuteczność sięga 96% przypadków.

5.  Czy nieprzyjęcie się implantu jest groźne dla zdrowia?

Nieprzyjęcie się implantu nie jest groźne dla zdrowia, nie skutkuje żadnymi konsekwencjami. Wymaga zmiany koncepcji leczenia protetycznego, która najczęściej kończy się ponownym wprowadzeniem implantu o innych parametrach.

Czy można wprowadzić implant natychmiast po usunięciu zęba?

W większości przypadków jest to możliwe. Każda jednak sytuacja wymaga dokładnej analizy sytuacji w jamie ustnej podczas wizyty konsultacyjnej.

Najczęstsze pytania