+48 601 370 993

Usługi

Czy jesteś w pełni zadowolona/y ze swojego uśmiechu ? Jest coś co chciałabyś/chciałbyś w nim zmienić? Przyjdź i powiedz nam co chcesz zmienić a my powiemy Tobie jak to zrobić. Zadbamy o Twój uśmiech tak abyś mógł się uśmiechać w pełni i cieszyć się ze swojego uśmiechu. Wykonujemy pełen zakres usług także cokolwiek chcesz poprawić w swoim uśmiechu, my potrafimy to zrobić.

Opieka Stomatologiczna jaką zapewniamy naszym pacjentom wbrew pozorom nie koncentruje się na leczeniu. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do uczenia naszych pacjentów w jaki sposób mogą zapobiegać powstawaniu próchnicy.

Mamy do tego celu specjalnie wyszkoloną higienistkę, która z pasją uczy i pomaga zachować zdrowe naturalne zęby. Właściwa higiena ma też ogromny wpływ na trwałość przeprowadzonego leczenia. Oferujemy kompleksową opiekę profilaktyczną i wszystkie zabiegi, które umożliwiają utrzymanie czystych i zdrowych zębów. Usuwamy kamień, usuwamy osady,  wzmacniamy szkliwo zębów, lakujemy itp. Protokoły postępowania jakie rekomendujemy naszym pacjentom pozwalają przy niewielkim nakładzie pracy utrzymać swoje własne zęby wolne od próchnicy przez całe życie.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ HIGIENIZACYJNĄ z higienistką Patrycją Kauss

3 główne powody, dla których warto usuwać kamień

Bakterie pozostawione na zębach podczas nieprawidłowego lub zbyt krótkiego czyszczenia tworzą, początkowo niezauważalny, osad. Jego powierzchnia jest szorstka, co sprzyja szybszemu i mocniejszemu przywieraniu kolejnych bakterii. Po ok. 48 godzinach nieusunięty osad staje się twardy i mocno przywiera do zęba, a przez to jest prawie niemożliwy do usunięcia przez tradycyjne szczotkowanie. Ten cykl, powtarzając się codziennie, tworzy widoczny kamień nazębny.

1.

Zdrowy ząb

Zachowanie zdrowego zęba naprawdę nie wymaga wiele czasu. Postępowanie zgodne z instrukcją naszej higienistki zapewnia utrzymanie zęba bez próchnicy przez całe życie.

Zdrowy ząb
2.

Kamień niszczy ząb

Masę kamienia w ok 60% stanowią zmineralizowane bakterie. Pod wpływem dostarczenia im węglowodanów dochodzi do przemiany węglowodanowej, w wyniku której powstaje kwas, które niszczy szkliwo zęba i powoduje próchnicę

Kamień niszczy ząb
3.

Kamień niszczy dziąsło wokół zęba

Bakterie, tworzące kamień wytwarzają również toksyny, które przenikają do dziąsła powodując stan chorobowy – zapalny. Objawia się on zaczerwienieniem i krwawieniem. Zęby oblepione kamieniem i osadem stają się żółte i pojawia się przykry zapach z ust.

Kamień niszczy dziąsło wokół zęba
4.

Kamień niszczy kość

Masa kamienia stale rośnie. Chropowata powierzchnia kamienia sprzyja rozwijaniu się na niej kolejnych kolonii bakterii. Rozrastająca się masa kamienia jak lodowiec przesuwa się w stronę dziąsła i dalej wzdłuż zęba do wierzchołka korzeni. Poniżej poziomu dziąsła kamień zaczyna niszczyć kość. Następstwem  tego jest pojawiająca się ruchomość zęba.

Kamień niszczy kość

Najczęstsze pytania

1. Jak wygląda wizyta w gabinecie higieny?

– Diagnoza istniejącej sytuacji w jamie ustnej – nasza higienistka oceni stan jamy ustnej, ilość kamienia, osadu, stan dziąseł oraz ew. poziom zniszczenia kości wokół zęba.

– W następnym kroku higienistka usunie kamień czyli zmineralizowane bakterie z powierzchni zęba.

– W większości przypadków na zębach jest żółto brunatny osad – przebarwiona kawą, herbatą, papierosami płytka bakteryjna. Może ona zostać usunięta poprzez piaskowanie zębów za pomocą tlenku gliny, który pod odpowiednim ciśnieniem dokładnie czyści powierzchnie szkliwa zębów z wszelkiego rodzaju osadów i zanieczyszczeń.

– Kolejny etap higienizacji to polerowanie. Doprowadza ono do wygładzenia powierzchni zęba. Odpowiednio gładkie szkliwo jest odporniejsze na przyleganie bakterii tworzących kamień.

– Ostatnim etapem jest instruktaż higieny. Pacjent otrzymuje zindywidualizowany plan codziennej higieny i wykaz dedykowanych, dla danego pacjenta i jego potrzeb, produktów do codziennej pielęgnacji – pasta, płukanka, szczoteczki itp.

2. Czy usuwanie kamienia jest bolesne ?

Zabieg usuwania kamienia jest bezbolesny, jednak część pacjentów przy dużej ilości kamienia doświadcza możliwego do zniesienia, ale jednak dyskomfortu wynikającego z tego, że drgania końcówki, muszą oderwać kamień od zęba.

2. Jakie są zalecenia po zabiegu?

Krótko po zabiegu pacjent może odczuwać niewielką nadwrażliwość na ciepło i zimno. Można ją zlikwidować poprzez wykonanie zabiegu lakierowania, który jednocześnie zabezpieczy powierzchnie zębów przed powstawaniem próchnicy. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać barwiących posiłków i napojów, np.: czerwone wino, herbata, kawa, sok z buraków,  czy innych owoców mocno barwiących

3. Jak często przeprowadzać zabieg higienizacji?

Częstotliwość usuwania kamienia zależy od zastosowania się do zaleceń higienistki. Zalecamy badanie kontrolne po 3- 6 miesiącach.  Obserwujemy, że pacjenci stosujący się do zaleceń higienistki nie wymagają po tym czasie kolejnego zabiegu, lub sprowadza się on tylko do wypolerowania zębów.

Jak prawidłowo czyścić zęby ?

Nasza higienistka w trakcie zabiegu higienizacji, przeprowadzi profesjonalny instruktaż utrzymania zdrowej jamy ustnej i czystych zębów. Przedstawi zindywidualizowany program postępowania, który przy minimalnej ilości poświęconego codziennie czasu pozwoli utrzymać swoje zęby czyste i wolne od próchnicy.

Najczęstsze pytania