+48 601 370 993

Usługi

Czy jesteś w pełni zadowolona/y ze swojego uśmiechu ? Jest coś co chciałabyś/chciałbyś w nim zmienić? Przyjdź i powiedz nam co chcesz zmienić a my powiemy Tobie jak to zrobić. Zadbamy o Twój uśmiech tak abyś mógł się uśmiechać w pełni i cieszyć się ze swojego uśmiechu. Wykonujemy pełen zakres usług także cokolwiek chcesz poprawić w swoim uśmiechu, my potrafimy to zrobić.

Protetyka, czyli uzupełnianie brakujących zębów. Mamy  do dyspozycji wszystkie dostępne w tej chwili na świecie technologie pozwalające w sposób perfekcyjny odtwarzać naturę brakującego zęba.

 

zapraszamy na konsultacje protetyczną

 

Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, jakim problemem jest brak zęba, sądząc, iż to tylko problem estetyczny.

Tymczasem w pełnym łuku zębowym każdy ząb ma swoje ściśle określone miejsce. W odpowiedni sposób kontaktuje się ze swoim sąsiadem z prawej i z lewej strony oraz z przeciwstawnym zębem. Pozostaje stabilny i nie przemieszcza się. Powstanie jakiegokolwiek braku zębowego powoduje zachwianie tej idealnej równowagi. Rozpoczyna się łańcuch opisanych i zobrazowanych poniżej najważniejszych destrukcyjnych, i często nieodwracalnych konsekwencji, będących wynikiem nie uzupełnienia brakujących zębów.

5 konsekwencji nieuzupełnienia brakującego zęba

1.

Sytuacja zaraz po usunięciu zębów

Sytuacja zaraz po usunięciu zębów
2.

Stan mogący wystąpić już po kilku miesiącach, a z bardzo dużym prawdopodobieństwem wystąpi po kilku latach od usunięcia zębów

1. Brak zęba powoduje, że ząb sąsiadujący z luką przechyla się w jej kierunku. Powoduje to utratę kontaktu z zębem sąsiednim i wpływa destrukcyjnie na zdrowie dziąsła wokół przechylonego zęba.

2. Nieprawidłowe pochylenie zęba pogłębia się w czasie, z jednej strony w wyniku postępującego zaniku kości, a z drugiej w wyniku intensyfikujących się niefizjologicznych nacisków zębów przeciwstawnych podczas jedzenia.

3. W miarę upływu czasu kość po usuniętym zębie zanika coraz bardziej. Wykonanie implantu lub mostu będzie wymagało zabiegu regeneracji kości więcej informacji o tym zabiegu 

Stan mogący wystąpić już po kilku miesiącach, a z bardzo dużym prawdopodobieństwem wystąpi po kilku latach od usunięcia zębów
3.

Wysuwanie się zęba przeciwstawnego

Na skutek braku kontaktu z przeciwstawnym zębem górnym, ząb dolny wysuwa się ku górze. Taki proces osłabia utrzymanie zęba w kości i stopniowo doprowadza do jego rozchwiania i w konsekwencji do utra

Wysuwanie się zęba przeciwstawnego
4.

Nieprawidłowy zgryz

Na skutek nieprawidłowych kontaktów między przeciwstawnymi zębami może dojść do zaburzeń funkcji stawu skroniowo – żuchwowego. Nasilone zmiany, mogą doprowadzić do migrenowych bóli głowy.

Nieprawidłowy zgryz

Korony i mosty

1.

KORONA - Sytuacja wyjściowa

Korona protetyczna jest uzupełnieniem, które stosuje się z wyboru, chcąc odtworzyć zniszczony fragment zęba, zmienić jego kształt lub kolo

KORONA - Sytuacja wyjściowa
2.

KORONA - Preparacja zęba

Aby wykonać koronę, należy zmniejszyć wielkość zęba, zgodnie z zaznaczonym na rysunku zakresem

KORONA - Preparacja zęba
3.

KORONA- Osadzenie korony

W laboratorium z materiału do złudzenia imitującego usunięte szkliwo zębów można dokładnie odtworzyć zebrane warstwy zęba. Gotowa korona jest osadzana na specjalny materiał, który trwale utrzymuje ją na własnym zębie

KORONA- Osadzenie korony
4.

KORONA - Efekt koncowy

W laboratorium pod mikroskopem jest możliwe precyzyjne odtworzenie niuansów kolorystycznych jak również wymodelowanie struktury powierzchni zęba w taki sposób, aby odtworzyć naturę i piękno własnego zęba.

KORONA - Efekt koncowy
5.

MOST - Wykonanie

Most wykonujemy wówczas, gdy brakuje jednego lub kilku zębów. Ten rodzaj uzupełnienia zębów polega na wykorzystaniu własnych zębów jako filarów. Na zębach sąsiadujących z luką zostają wykonane korony, do których dołączone są brakujące zęby

MOST - Wykonanie
6.

MOST - Efekt fukcjonalny

Widok odtworzonych zębów w moście od strony powierzchni żujących pokazuje, że są one w stanie w maksymalnym stopniu odzwierciedlić naturę własnych zębów i zapewnić efektywne żucie.

MOST - Efekt fukcjonalny
7.

MOST - Efekt kosmetyczny

Widok z boku ukazuje wierne odtworzenie kształtu i koloru uzupełnianych zębów.

MOST - Efekt kosmetyczny

Rodzaje koron i mostów

1.

Korony i mosty są wykonywane w laboratorium.

Pod powiększeniem mikroskopowym, jest możliwe uzyskanie najwyższej jakości w zakresie odtworzenia naturalnego koloru własnych zębów, przezierności szkliwa i funkcjonalności.

Korony i mosty są zbudowane z dwóch warstw:
-zewnętrznej (najczęściej porcelanowej), estetycznej imitującej szkliwo zęba
-wewnętrznej – konstrukcyjnej.

Właściwości materiału konstrukcyjnego wpływają na efekt estetyczny oraz trwałość całej pracy.

Korony i mosty są wykonywane w laboratorium.
2.

Korona porcelanowa na metalu

Metal jest najtańszym materiałem. Wymaga wywiadu zdrowotnego, ponieważ pacjent może być uczulony na niektóre składniki stopu. Ma szary kolor, co może negatywnie wpływać na estetykę korony wokół dziąsła.

Korona porcelanowa na metalu
3.

Korona porcelanowa na cyrconie

Cyrkon jest materiałem najnowszej generacji. Jest biały i ma wytrzymałość metalu. Jest biozgodny, czyli nie wywołuje uczuleń i jest obojętny w środowisku jamy ustnej. Korony z cyrkonu charakteryzują się bardzo dużą dokładnością, ponieważ są frezowane, a nie odlewane. Szczelność dopasowania do zębów własnych, wpływa na trwałość koron wykonanych w tej technologii. Neutralny kolor cyrkonu umożliwia zbliżenie się do ideału w zakresie uzyskania efektów naturalności i piękna

Korona porcelanowa na cyrconie

Najczęstsze pytania

1. Czy konieczne jest leczenie kanałowe przed założeniem korony ?

Jeżeli ząb jest zdrowy i korona jest zakładana ze względów estetycznych to leczenie kanałowego nie jest konieczne. Natomiast jeżeli ząb ma duży ubytek z próchnicą to wskazane jest aby taki ząb wyleczyć kanałowo przed wykonaniem korony czy mostu.

2. Jakiego typu korony są właściwe na zęby przednie ?

Ze względu na najlepsze efekty kosmetyczne na przednie zęby zdecydowanie zalecamy korony pełnoceramiczne na cyrconie, które najlepiej imitują naturalne zęby.

3. Jaki okres wytrzymuje korona ?

Jeśli dba się odpowiednio o higienę to korona może wytrzymać do końca życia.Trzeba pamiętać także o co 6 miesięcznych wizytach kontrolnych.

4. Jak należy dbać o wykonane korony i mosty?

Sposób dbania o higienę jamy ustnej nie różni się od tradycyjnego czyszczenia własnych zębów, w określonych przypadkach może być wymagane stosowanie irygatora wodnego do czyszczenia przestrzeni między mostami a dziąsłem.

5. Czy będzie widać że mam sztuczny ząb ?

Wykonywane przez nas korony i mosty są idealnie dopasowane kształtem i kolorem do sąsiadujących zębów i w łudzący sposób przypominają naturalny ząb.

6. Czy mogę poprawić kolor i kształt zębów koronami ?

Tak, jeżeli chcesz poprawić swój uśmiech wykonamy korony w kształcie i kolorze o którym zawsze marzyłaś/eś, tak abyś mógł się uśmiechać z radością. Dzięki stosowaniu najlepszych dostępnych na świecie materiałów i technologii potrafimy uzyskać praktycznie każdy efekt kosmetyczny .

 

Czy mogę poprawić kolor i kształt zębów koronami ?

Tak, jeżeli chcesz poprawić swój uśmiech wykonamy korony o takim kształcie i kolorze o którym zawsze marzyłaś/eś, tak abyś mógł się uśmiechać z radością. Dzięki stosowaniu najlepszych dostępnych na świecie materiałów i technologii potrafimy uzyskać praktycznie każdy efekt kosmetyczny .

Najczęstsze pytania