Usługi

Czy jesteś w pełni zadowolona/y ze swojego uśmiechu ? Jest coś co chciałabyś/chciałbyś w nim zmienić? Przyjdź i powiedz nam co chcesz zmienić a my powiemy Tobie jak to zrobić. Zadbamy o Twój uśmiech tak abyś mógł się uśmiechać w pełni i cieszyć się ze swojego uśmiechu. Wykonujemy pełen zakres usług także cokolwiek chcesz poprawić w swoim uśmiechu, my potrafimy to zrobić.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ortodoncji, dlatego podejmujemy się leczenia nawet wyjątkowo skomplikowanych przypadków. Zapraszamy do nas zarówno dorosłych, jak i dzieci.

U dorosłych leczenie ortodontyczne może być konieczne w przypadku:

– ścierania się zębów
– odsłaniających się szyjek zębowych
– zgrzytania zębami
– nadmiernego tworzenia się kamienia nazębnego
– stłoczenia zębów albo widocznych przerw pomiędzy nimi

W przypadku dzieci należy zwrócić uwagę na:

– niesymetryczność rysów twarzy
– nawyki takie jak ssanie palca, obgryzanie paznokci lub długopisów
– ciągle otwieranie buzi
– przedwczesną utratę zębów mlecznych
– oddychanie przez usta
– wady wymowy
– stłoczenie zębów albo widoczne przerwy między nimi
– wyraźne wysunięcie lub cofnięcie brody

Istnieje kilka rodzajów aparatów ortodontycznych. Oferujemy stałe aparaty metalowe najlepszych producentów, które zapewniają skuteczne i trwałe wyrównanie zębów.
Pacjenci, dla których ważna jest estetyka, mogą wybrać aparat wykonany z przeźroczystych materiałów. Taki aparat jest mniej widoczny od tradycyjnego aparatu metalowego.
Dostępne są także aparaty wyjmowane, które mogą być stosowane w wielu przypadkach klinicznych, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.
Czas leczenia ortodontycznego wynosi od kilku miesięcy do kilku lat. Założenie aparatu jest bezbolesne i trwa około 1-1,5 godziny. W większości przypadków nie ma potrzeby wcześniejszego usunięcia niektórych zębów. Przez pierwszych kilka dni po założeniu aparatu pacjent może odczuwać niewielki ból, ale mamy sprawdzone sposoby na wyeliminowanie tego problemu.

Rodzaje aparatów orotodntycznych

1.

Stały aparat metalowy

Wiemy że w leczeniu ortodontycznym najważniejszy jest efekt, dlatego też zakładamy tylko aparaty najlepszych światowych producentów, dzięki czemu efekty wyrównania uśmiechu są powalające i trwałe.

Stały aparat metalowy
2.

Stały aparat estetyczny

Dla pacjentów dla których kosmetyka jest szczególnie ważna, polecamy aparaty które dzięki zastosowaniu przezroczystych materiałów są znacznie mniej widoczne niż standardowy aparat metalowy.

Stały aparat estetyczny
3.

Wyjmowane aparty

Stosowane w wielu przypadkach klinicznych, nie tylko u dzieci.

Wyjmowane aparty

Najczęstsze pytania

1. Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

Czas leczenia ortodontycznego jest uzależniony od skomplikowania wady, co za tym idzie od złożoności leczenia. Może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, średnio jest to okres 1-2 lat. Chcemy podkreślić, że stosując najnowsze metody leczenia jesteśmy w stanie skrócić okres leczenia o ok 30% standardowego czasu.

2. Czy efekt leczenia jest trwały?

Prawidłowo przeprowadzone leczenie jest trwałe. Zawsze po zakończonym leczeniu w sposób niewidoczny dla otoczenia stabilizujemy nową sytuację w jamie ustnej, dbając, o to, aby w jamie ustnej doszło do trwałej przebudowy kości i ustabilizowania się nowej sytuacji zgryzowej.  Rozważność i doświadczenie pozwala nam mówić o trwałych zmianach nawet dotyczących zmian w rysach twarzy.

3. Czy możliwe jest prostowanie zębów w każdym wieku?

Tak, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z powodzeniem mogą być leczeni ortodontycznie, choć oczywiście każda wada wymaga indywidualnej analizy.

4.Czy zawsze przed założeniem aparatu stałego usuwamy jakieś zęby?

Absolutnie nie! Każda decyzja o usunięciu zęba ze wskazań ortodontycznych jest bardzo gruntownie analizowana. Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem, która umożliwia w większości przypadków leczenie bez konieczności usuwania zębów.

5.Czy noszenie aparatu stałego jest bolesne?

Pacjent przy leczeniu określonych wad może odczuwać niewielki ból po aktywacji łuku. Ustępuje on po kilku dniach. W tych przypadkach mamy kilka sprawdzonych pomysłów jak można sobie z tym radzić.

6.Czy zakładanie aparatu ortodontycznego jest bolesne? Ile trwa zakładanie aparatu?

Zakładanie aparatu jest bezbolesne i trwa ok 1- 1,5 godziny.

Czy możliwe jest prostowanie zębów w każdym wieku?

Tak, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z powodzeniem mogą być leczeni ortodontycznie, choć oczywiście każda wada wymaga indywidualnej analizy.

Tylko od Ciebie zależy czy będziesz miał/a piękny i równy uśmiech.

Najczęstsze pytania