1. Czy można wprowadzić implant natychmiast po usunięciu zęba?
W większości przypadków jest to możliwe. Każda jednak sytuacja wymaga dokładnej analizy sytuacji w jamie ustnej podczas wizyty konsultacyjnej.
2. Jak trwałym rozwiązaniem jest implant?
Wprowadzony implant po kilku miesiącach trwale zrasta się z kością i staje się jej częścią. Przy prawidłowo zaplanowanym i wykonanym rozwiązaniu protetycznym, może on spełniać swoją funkcję tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość. Przy prawidłowej higienie i systematycznych (co 6-miesięcznych) wizytach w gabinecie może on służyć do końca życia. Pierwsze implanty wprowadzono 50 lat temu i do teraz z powodzeniem spełniają one swoją funkcję w jamie ustnej.
3. Jakie są przeciwwskazania do wprowadzenia implantu?
Jakość materiałów i doświadczenie sprawia, że podejmujemy się leczenia coraz bardziej skomplikowanych przypadków. Liczba przeciwskazań jest bardzo krótka i sprowadza się raczej do listy, czynników zwiększających ryzyko niż będącymi jednoznacznymi przeciwskazaniami.
4. Jaki jest odsetek niepowodzeń?
Jest to obecnie chyba najlepiej udokumentowana i wszechstronnie przebadana metoda uzupełnienia brakujących zębów. Jej skuteczność sięga 96% przypadków.
5. Czy nieprzyjęcie się implantu jest groźne dla zdrowia?
Nieprzyjęcie się implantu nie jest groźne dla zdrowia, nie skutkuje żadnymi konsekwencjami. Wymaga zmiany koncepcji leczenia protetycznego, która najczęściej kończy się ponownym wprowadzeniem implantu o innych parametrach.