1. Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?
Czas leczenia ortodontycznego jest uzależniony od skomplikowania wady, co za tym idzie od złożoności leczenia. Może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, średnio jest to okres 1-2 lat. Chcemy podkreślić, że stosując najnowsze metody leczenia jesteśmy w stanie skrócić okres leczenia o ok 30% standardowego czasu.
2. Czy efekt leczenia jest trwały?
Prawidłowo przeprowadzone leczenie jest trwałe. Zawsze po zakończonym leczeniu w sposób niewidoczny dla otoczenia stabilizujemy nową sytuację w jamie ustnej, dbając, o to, aby w jamie ustnej doszło do trwałej przebudowy kości i ustabilizowania się nowej sytuacji zgryzowej. Rozważność i doświadczenie pozwala nam mówić o trwałych zmianach nawet dotyczących zmian w rysach twarzy.
3. Czy możliwe jest prostowanie zębów w każdym wieku?
Tak, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z powodzeniem mogą być leczeni ortodontycznie, choć oczywiście każda wada wymaga indywidualnej analizy.
4.Czy zawsze przed założeniem aparatu stałego usuwamy jakieś zęby?
Absolutnie nie! Każda decyzja o usunięciu zęba ze wskazań ortodontycznych jest bardzo gruntownie analizowana. Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem, która umożliwia w większości przypadków leczenie bez konieczności usuwania zębów.
5.Czy noszenie aparatu stałego jest bolesne?
Pacjent przy leczeniu określonych wad może odczuwać niewielki ból po aktywacji łuku. Ustępuje on po kilku dniach. W tych przypadkach mamy kilka sprawdzonych pomysłów jak można sobie z tym radzić.
6.Czy zakładanie aparatu ortodontycznego jest bolesne? Ile trwa zakładanie aparatu?
Zakładanie aparatu jest bezbolesne i trwa ok 1- 1,5 godziny.