+48 601 370 991

Usługi

Czy jesteś w pełni zadowolona/y ze swojego uśmiechu ? Jest coś co chciałabyś/chciałbyś w nim zmienić? Przyjdź i powiedz nam co chcesz zmienić a my powiemy Tobie jak to zrobić. Zadbamy o Twój uśmiech tak abyś mógł się uśmiechać w pełni i cieszyć się ze swojego uśmiechu. Wykonujemy pełen zakres usług także cokolwiek chcesz poprawić w swoim uśmiechu, my potrafimy to zrobić.

 

Ortodonta w Poznaniu – aparaty ortodontyczne

Chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowym uzębieniem? Marzysz o prostych zębach? Ortodonta w Poznaniu przyjmujący pacjentów w Dental Stomatologia spełni Twoje oczekiwania! Poza poprawą wyglądu leczenie ortodontyczne opóźnia proces starzenia się twarzy, koryguje wady wymowy, a także ułatwia kwestię oczyszczania zębów. Warto więc zadbać o swoje uzębienie z ortodontą z Poznania.

Ortodonta w Poznaniu przyjmujący w gabinecie Dental Stomatologia posiada wieloletnie doświadczenie, pomagając dzieciom, młodzieży czy dorosłym spełnić marzenia o prostych zębach. Dzięki odpowiednim kwalifikacjom oraz szkoleniom jesteśmy w stanie zapewnić pełen zakres możliwości leczenia ortodontycznego i kompleksową opiekę specjalistów ortodontów z Poznania.

Pierwsza wizyta u ortodonty w Poznaniu powinna mieć charakter konsultacji, w trakcie której nasi specjaliści wstępnie diagnozują wszelkie nieprawidłowości, oceniają stan jamy ustnej i wskazują kierunek leczenia. Warto wiedzieć, że równe zęby to nie wszystko, co może zapewnić dobry aparat ortodontyczny. Odpowiednie ustawienie zębów warunkuje również kształt i rysy twarzy.

Zdajemy sobie sprawę, że podstawą prawidłowego leczenia ortodontycznego jest współpraca leczonej osoby z wykwalifikowanym ortodontą z Poznania. Chcemy, aby nasi pacjenci czuli się objęci profesjonalną opieką oraz jak najszybciej mogli cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Niezależnie od tego, czy zależy ci na skorygowaniu niewielkich nieprawidłowości, czy wyeliminowaniu dużych wad, ortodonta Poznań Stomatologia Dental zapewni Ci obsługę o najwyższym poziomie staranności.

Rodzice szczególnie powinni zwrócić uwagę na swoje dzieci pod względem ich niesymetrycznych rysów twarzy, wad wymowy, złych nawyków (ssanie palca), oddychania przez usta, częstego otwierania ust, zbyt wczesnego wypadania tzw. „mleczaków”, wysuniętej lub cofniętej brody, wyraźnych lub zbyt małych przerw między zębami.

Co kwalifikuje osoby dorosłe do wizyty u ortodonty w Poznaniu?

Mowa tutaj chociażby o ścieraniu zębów, zgrzytaniu zębami podczas snu, odsłaniających się szyjkach zębowych, zbyt dużej ilości odkładającego się kamienia na zębach, nadmiernym stłoczeniu zębów lub zbyt dużych odstępach między nimi. Zapraszamy do skorzystania z usług ortodonty w Poznaniu!

Jakie są rodzaje aparatów na zęby?

1.

Stały aparat metalowy

Najczęściej spotykanym rodzajem jest aparat metalowy montowany na stałe. Wiadomo, że najbardziej istotnym elementem jakiegokolwiek leczenia jest jego efekt, dlatego oferujemy aparaty wykonane przez światowych liderów na rynku ortodontycznym, przez co pacjent będzie w stanie cieszyć się równymi zębami na stałe!

Stały aparat metalowy
2.

Stały aparat estetyczny

Warto także wspomnieć o aparatach estetycznych, również montowanych na stałe. Niektórzy pacjenci przykuwają szczególną uwagę do estetyki, dlatego oferujemy również wyjątkowe aparaty, wykonane z przezroczystych materiałów. Dzięki temu, pacjent może się cieszyć mniej widocznym (niż stalowym) aparatem ortodontycznym.

Stały aparat estetyczny
3.

Wyjmowane aparty

Nie można również zapominać o aparatach wyjmowanych. Stosuje się je zazwyczaj w różnych przypadkach klinicznych, najczęściej u dzieci, ale nie tylko.

Wyjmowane aparty

Najczęstsze pytania

1. Jak długo należy nosić aparat ortodontyczny?

Zależnie od wady, leczenie może trwać kilka miesięcy, ale też kilka lat, jednak średnio wynosi ono około 1-2 lata. Warto wspomnieć, że korzystamy z nowoczesnych technologii, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować leczenie trwające zaledwie 70% standardowego czasu.

2. Czy efekt leczenia jest trwały?

Prawidłowo przeprowadzone leczenie jest trwałe. Zawsze po zakończonym leczeniu w sposób niewidoczny dla otoczenia stabilizujemy nową sytuację w jamie ustnej, dbając, o to, aby w jamie ustnej doszło do trwałej przebudowy kości i ustabilizowania się nowej sytuacji zgryzowej.  Rozważność i doświadczenie pozwala nam mówić o trwałych zmianach nawet dotyczących zmian w rysach twarzy.

3. Czy aparat można zakładać w każdym wieku?

Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą prostować swoje zęby w dowolnym momencie swojego życia.

4. Czy zawsze przed założeniem aparatu stałego usuwamy jakieś zęby?

Absolutnie nie! Każda decyzja o usunięciu zęba ze wskazań ortodontycznych jest bardzo gruntownie analizowana. Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem, która umożliwia w większości przypadków leczenie bez konieczności usuwania zębów.

5. Czy noszenie aparatu stałego jest bolesne?

Pacjent przy leczeniu określonych wad może odczuwać niewielki ból po aktywacji łuku. Ustępuje on po kilku dniach. W tych przypadkach mamy kilka sprawdzonych pomysłów jak można sobie z tym radzić.

6. Czy zakładanie aparatu ortodontycznego jest bolesne? Ile trwa zakładanie aparatu?

Zakładanie aparatu jest bezbolesne i trwa ok 1- 1,5 godziny.

Czy możliwe jest prostowanie zębów w każdym wieku?

Tak, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z powodzeniem mogą być leczeni ortodontycznie, choć oczywiście każda wada wymaga indywidualnej analizy.

Tylko od Ciebie zależy czy będziesz miał/a piękny i równy uśmiech.

Najczęstsze pytania