Usługi

Czy jesteś w pełni zadowolona/y ze swojego uśmiechu ? Jest coś co chciałabyś/chciałbyś w nim zmienić? Przyjdź i powiedz nam co chcesz zmienić a my powiemy Tobie jak to zrobić. Zadbamy o Twój uśmiech tak abyś mógł się uśmiechać w pełni i cieszyć się ze swojego uśmiechu. Wykonujemy pełen zakres usług także cokolwiek chcesz poprawić w swoim uśmiechu, my potrafimy to zrobić.

Implant to sztuczny korzeń wprowadzany do kości w miejscu, w którym kiedyś znajdował się korzeń prawdziwego zęba.

Implant wykonany jest z biozgodnego materiału – tytanu, który zrasta się z kością i pełni funkcję filaru, umożliwiającego wstawienie nowego zęba. To najlepsza technologia uzupełniania braków w uzębieniu, ze względu na:

1. bardzo dobry efekt estetyczny

2. największą trwałość uzupełnienia

3. wysoki komfort, porównywalny z własnymi zębami

Zabieg wprowadzenia implantu trwa zazwyczaj od 30 do 45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu, dlatego pacjent nie musi obawiać się bólu. Kiedy implant zrośnie się z kością możliwe jest wykonanie korony zęba. Proces zrostu trwa do kilku miesięcy. Kształt, kolor i zdolność odbijania światła korony są takie same jak w przypadku naturalnego zęba. Najczęściej implant można wstawić natychmiast po utracie zęba. Prawidłowo zaplanowane i wykonane postępowanie protetyczne sprawia, że implant może pełnić swoją funkcję przez długi czas, dopóki istnieje utrzymująca go kość. Właściwa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne umożliwiają zachowanie implantu do końca życia. Skuteczność tej metody uzupełniania brakujących zębów sięga 96%. Nieprzyjęcie się implantu nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. W takiej sytuacji konieczna jest zmiana koncepcji leczenia protetycznego, która najczęściej oznacza wprowadzenie implantu o innych parametrach. Nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do wprowadzenia implantu i zazwyczaj nie są to przeciwwskazania bezwzględne.

 

ZAPRASZAMY NA WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ

Etapy wprowadzenia implantu

Zabieg wprowadzenia implantu można opisać w trzech krokach:

1.

Planowanie, które polega na:

•   dokładnej analizie warunków zgryzowych
•   określeniu ilości kości
•   analiza stanu zdrowia pacjenta
•   usunięciu kamienia i osadu z pozostałych zębów

Planowanie, które polega na:
2.

Wprowadzenie implantu

zabieg trwa około 30-45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu, co sprawia, że jest w pełni bezbolesny.

Wprowadzenie implantu
3.

Odbudowa korony zęba

po zrośnięciu się implantu z kością (do kilku miesięcy) technik wykonuje w laboratorium koronę zęba. Jej kształt, głębia koloru i zdolność do odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb więcej informacji o koronach.

Odbudowa korony zęba

Najczęstsze pytania

 1.  Czy można wprowadzić implant natychmiast po usunięciu zęba?

W większości przypadków jest to możliwe. Każda jednak sytuacja wymaga dokładnej analizy sytuacji w jamie ustnej podczas wizyty konsultacyjnej.

2.  Jak trwałym rozwiązaniem jest implant?

Wprowadzony implant po kilku miesiącach trwale zrasta się z kością i staje się jej częścią. Przy prawidłowo zaplanowanym i wykonanym rozwiązaniu protetycznym, może on spełniać swoją funkcję tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość. Przy prawidłowej higienie i systematycznych (co 6-miesięcznych) wizytach w gabinecie może on służyć do końca życia. Pierwsze implanty wprowadzono 50 lat temu i do teraz z powodzeniem spełniają one swoją funkcję w jamie ustnej.

3.  Jakie są przeciwwskazania do wprowadzenia implantu?

Jakość materiałów i doświadczenie sprawia, że podejmujemy się leczenia coraz bardziej skomplikowanych przypadków. Liczba przeciwskazań jest bardzo krótka i sprowadza się raczej do listy, czynników zwiększających ryzyko niż będącymi jednoznacznymi przeciwskazaniami.

4.  Jaki jest odsetek niepowodzeń?

Jest to obecnie chyba najlepiej udokumentowana i wszechstronnie przebadana metoda uzupełnienia brakujących zębów. Jej skuteczność sięga 96% przypadków.

5.  Czy nieprzyjęcie się implantu jest groźne dla zdrowia?

Nieprzyjęcie się implantu nie jest groźne dla zdrowia, nie skutkuje żadnymi konsekwencjami. Wymaga zmiany koncepcji leczenia protetycznego, która najczęściej kończy się ponownym wprowadzeniem implantu o innych parametrach.

Czy można wprowadzić implant natychmiast po usunięciu zęba?

W większości przypadków jest to możliwe. Każda jednak sytuacja wymaga dokładnej analizy sytuacji w jamie ustnej podczas wizyty konsultacyjnej.

Najczęstsze pytania