+48 601 370 993

Usługi

Czy jesteś w pełni zadowolona/y ze swojego uśmiechu ? Jest coś co chciałabyś/chciałbyś w nim zmienić? Przyjdź i powiedz nam co chcesz zmienić a my powiemy Tobie jak to zrobić. Zadbamy o Twój uśmiech tak abyś mógł się uśmiechać w pełni i cieszyć się ze swojego uśmiechu. Wykonujemy pełen zakres usług także cokolwiek chcesz poprawić w swoim uśmiechu, my potrafimy to zrobić.

Z powodzeniem od wielu lat leczymy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Duże doświadczenie i wiedza członka naszego zespołu dr n. med. Marcina De Mezera specjalisty ortodoncji sprawia, że podejmujemy się leczenia bardzo skomplikowanych przypadków.

Zachęcamy do wizyty konsultacyjnej, na której zostanie wstępnie zdiagnozowany stan obecny i wstępnie zaplanowane leczenie.

Oprócz oczywistych przypadków poprawy wyglądu uśmiechu, chcemy szczególnie zwrócić uwagę rodzicom na niżej wymienione problemy ich dzieci.

– niesymetryczne rysy twarzy
– złe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci, długopisów, ssanie palca, smoczka
– wada wymowy
– oddychanie przez usta
– stale otwarta buzia
– przedwczesne wypadanie zębów mlecznych
– widocznie wysunięta lub cofnięta broda
– stłoczenie zębów lub wyraźne przerwy między nimi

dolegliwości dorosłych mogące kwalifikować do  leczenia ortodontycznego:

– ścieranie się zębów
– zgrzytanie zębami, np. nasilone podczas snu
– odsłaniające się szyjki zębowe
– nadmierne odkładanie się kamienia nazębnego
– stłoczenie zębów lub wyraźne przerwy między nimi

Rodzaje aparatów orotodntycznych

1.

Stały aparat metalowy

Wiemy że w leczeniu ortodontycznym najważniejszy jest efekt, dlatego też zakładamy tylko aparaty najlepszych światowych producentów, dzięki czemu efekty wyrównania uśmiechu są powalające i trwałe.

Stały aparat metalowy
2.

Stały aparat estetyczny

Dla pacjentów dla których kosmetyka jest szczególnie ważna, polecamy aparaty które dzięki zastosowaniu przezroczystych materiałów są znacznie mniej widoczne niż standardowy aparat metalowy.

Stały aparat estetyczny
3.

Wyjmowane aparty

Stosowane w wielu przypadkach klinicznych, nie tylko u dzieci.

Wyjmowane aparty

Najczęstsze pytania

1. Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

Czas leczenia ortodontycznego jest uzależniony od skomplikowania wady, co za tym idzie od złożoności leczenia. Może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, średnio jest to okres 1-2 lat. Chcemy podkreślić, że stosując najnowsze metody leczenia jesteśmy w stanie skrócić okres leczenia o ok 30% standardowego czasu.

2. Czy efekt leczenia jest trwały?

Prawidłowo przeprowadzone leczenie jest trwałe. Zawsze po zakończonym leczeniu w sposób niewidoczny dla otoczenia stabilizujemy nową sytuację w jamie ustnej, dbając, o to, aby w jamie ustnej doszło do trwałej przebudowy kości i ustabilizowania się nowej sytuacji zgryzowej.  Rozważność i doświadczenie pozwala nam mówić o trwałych zmianach nawet dotyczących zmian w rysach twarzy.

3. Czy możliwe jest prostowanie zębów w każdym wieku?

Tak, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z powodzeniem mogą być leczeni ortodontycznie, choć oczywiście każda wada wymaga indywidualnej analizy.

4.Czy zawsze przed założeniem aparatu stałego usuwamy jakieś zęby?

Absolutnie nie! Każda decyzja o usunięciu zęba ze wskazań ortodontycznych jest bardzo gruntownie analizowana. Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem, która umożliwia w większości przypadków leczenie bez konieczności usuwania zębów.

5.Czy noszenie aparatu stałego jest bolesne?

Pacjent przy leczeniu określonych wad może odczuwać niewielki ból po aktywacji łuku. Ustępuje on po kilku dniach. W tych przypadkach mamy kilka sprawdzonych pomysłów jak można sobie z tym radzić.

6.Czy zakładanie aparatu ortodontycznego jest bolesne? Ile trwa zakładanie aparatu?

Zakładanie aparatu jest bezbolesne i trwa ok 1- 1,5 godziny.

Czy możliwe jest prostowanie zębów w każdym wieku?

Tak, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z powodzeniem mogą być leczeni ortodontycznie, choć oczywiście każda wada wymaga indywidualnej analizy.

Tylko od Ciebie zależy czy będziesz miał/a piękny i równy uśmiech.

Najczęstsze pytania